Buradasınız :
Türkçe
English
Cuma, 23.02.2018
29.01.16 | 14:59 | Zaman: 2 Yıl

EKMUD DOĞU KARADENİZ GÜNLERİ

 

Enfeksiyon Hastalıkları  ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği (EKMUD) tarafından Doğu Karadeniz Enfeksiyon Günleri kapsamında planlanmış olan toplantıların ilki 23 Ocak 2016 tarihinde Üniversitemiz Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim dalı ev sahipliğinde ‘ Yoğun Bakım Enfeksiyonlarının Önlenmesi ve Dirençli Gram negatif Bakteri Enfeksiyonlarında Tedavi Yönetimi ‘ konu başlıkları ile Amazon Ariteas Otelde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Toplantı da açılış konuşmasını EKMUD Başkanı ve KTÜ Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Başkanı sayın Prof.Dr. İftihar KÖKSAL yaparken, Sayın Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Aygen TÜRKMEN ‘ de üniversitemiz adına yaptığı konuşmalarıyla katkıda bulunmuştur. İlk oturumda KTÜ Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji öğretim üyesi sayın Doç.Dr. Gürdal YILMAZ başkanlığında üniversitemiz öğretim üyesi  Sayın Yrd. Doç. Dr. İlknur YAVUZ tarafından ‘ Yoğun Bakım Enfeksiyonlarının Önlenmesi’ başlıklı konu, ikinci oturumda ise KTÜ Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji öğretim üyesi Sayın Doç. Dr. Selçuk KAYA başkanlığında Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji öğretim üyesi Sayın Yrd.Doç.Dr. Arzu ALTUN ÇEKİÇ ve Rize RTE Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji öğretim üyesi Sayın Yrd.Doç.Dr.Uğur KOSTAKOĞLU tarafından ‘Dirençli Gram negatif Bakteri Enfeksiyonlarında Tedavi Yönetimi ‘ başlıklı konuları tartışıldı.

Bölgemizden enfeksiyon hastalıkları uzmanları, anestezi uzmanları,mikrobiyoloji uzmanları ve yoğun bakım ve enfeksiyon kontrol komite hemşirelerinin de katılımıyla verimli bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

IMG_7648.JPGIMG_7668.JPGIMG_7628.JPGIMG_7650.JPGIMG_7646.JPGIMG_7649.JPGIMG_7667.JPGIMG_7641.JPG