Fakültemiz 2. Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

28 Haziran 2019 Cuma

Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, 27 Haziran 2019 Perşembe günü, Güre Yerleşkesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan 2. Mezuniyet Törenimiz, Tıp Fakültesi öğrencilerinden Asya Hazal Öztürk, Simge Köroğlu ve Onur İşcan’dan oluşan Grup Asistoli’nin müzik dinletisiyle devam etti.

Programda, mezun öğrenciler adına konuşan fakülte birincimiz Dr. Pelin Kamuran Duran’ın ardından, Dekanımız Prof. Dr. Canan Çelik söz aldı. Programın hazırlanmasında emeği geçenlere, öğretim üyelerine ve değerli velilere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Sayın Dekanımız, genç doktorlara “Hastalarına verecekleri en iyi ilacın ilgi ve sevgi olduğunu” hatırlattı. Cumhuriyetimizin 100. yılında mezun olan, 2019 mezunlarımızla gurur duyduğunu vurgulayarak, meslek hayatlarında mutluluklar ve başarılar diledi. Daha sonra kürsüye çıkan Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Güven Özdem yaptığı konuşmada, hekimlik mesleğine adım atan doktorları tebrik ederek, üstlendikleri bu önemli görevde kendilerine başarılar diledi.

Tirebolu İletişim Fakültesi tarafından hazırlanan Tıp Fakültesi tanıtım filmi gösteriminin ardından, Dekanımız Prof. Dr. Canan Çelik tarafından, Fakültemize katkıda bulunan Öğretilebilir Özel Eğitime Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği Başkanı Seyhan Kitapçı, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kara, GİSMAP Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kara ve METES Sağlık Ürünleri Şirketi adına Yunus Emre Candemir’e teşekkür plaketleri verildi.

Tıp Fakültesi mezunlarının hazırladığı ve altı yıllık eğitim hayatları boyunca biriktirdikleri anıları salondaki misafirlerle paylaştıkları slayt gösterisinin ardından, diploma törenine geçildi. Fakültemizi dereceyle bitiren mezunlarımıza diplomaları ve ödülleri takdim edildi. Sayın Dekanımız eşliğinde birincimiz Dr.Pelin Kamuran Duran'ın mezuniyet kütüğüne plaket çakmasının ardından, genç doktorlarımız kep atma töreninde  arkadaşları ve aileleriyle birlikte mezuniyet coşkusunu yaşadılar. Törenimiz, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Yoğun katılımla gerçekleşen Tıp Fakültemiz 2. mezuniyet törenine; Rektör Vekilimiz Prof.Dr. Güven Özdem, Belediye Başkan Vekili Sayın Fahri Uzun, Dekanımız Prof.Dr. Canan Çelik, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretim üyeleri, üniversitemiz çalışanları ve mezunlarımızın aileleri katıldı.
 

Hızlı Erişim