Fakültemiz Akademik Genel Kurulu Yapıldı

09 Ekim 2018 Salı

Fakültemiz Akademik Genel Kurul Toplantısı, 08 Ekim 2018 Pazartesi günü, Dekanlığımız toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un katılımıyla gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını Fakültemiz Dekanı ve aynı zamanda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Canan Çelik yaptı.

Fakültemiz ile ilgili genel bilgiler aktararak sözlerine başlayan Prof.Dr.Canan Çelik, akademik-idari personel sayıları ve Fakültemiz içerisindeki dağılımları ile fiziki alt yapı ve yıl içerisinde gerçekleştirilen etkinlikler ve bilimsel faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Dekanımız Prof.Dr.Canan Çelilk’in ardından konuşan ve yeni eğitim-öğretim yılının iyi geçmesi temennisinde bulunarak sözlerine başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun, daha sonra Fakültemiz ile ilgili hususları başlıklar halinde ele aldı. Fakültemizde fiziki alan konusunda çeşitli sıkıntıların olduğunu ve bu konuda çalışmaların devam ettiğini belirten Coşkun, GRÜ’nün tüm birimleri için fiziki mekan sorununu çözmek adına büyük çaba sarf ettiklerini söyledi.

Giresun Üniversitesi için ayrılan akademisyen kadrolarını kullanırken büyük özen gösterdiklerini belirten Rektörümüz, bu hususta da Tıp Fakültesine ayrıca özen gösterdiklerini söyledi.

Konuşmasında GRÜ’nün ihtisaslaşma konusunda attığı adımlara değinen Prof. Dr. Cevdet Coşkun, bu doğrultuda yapılan girişimler hakkında bilgi verdi. Giresun Üniversitesinin tematik üniversite olmasını istediklerini ve bunun hem Giresun hem de Karadeniz Bölgesi için büyük şans olacağını ifade eden Coşkun, konuşmasında; Teknokent ve İletişim Fakültesinde kurulan Radyo ve Tv stüdyolarında gelinen son noktaya ilişkin bilgilere de yer verdi.

Fakültemiz Akademik Genel Kurul Toplantısına Fakülte yönetimi ve akademisyenlerinin yanı sıra; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Serkan Soylu ve Prof. Dr. Mustafa Cin ile Rektör Danışmanları Dr. Öğr. Üyesi Oktay Karaman ve Dr. Öğr. Üyesi Abbas Karaağaçlı da katıldılar.

Hızlı Erişim