Giresun İlinde Bir İlk Gerçekleşti:Larenks Kanseri Ameliyatı Başarıyla Yapıldı

17 Nisan 2017 Pazartesi

Sağlık Bakanlığı Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi ile ortak kullanım protokolü imzalayan Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi başarılı ameliyatlar gerçekleştirmeye devam ediyor.

Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniğine hastamız ses kısıklığı şikayetiyle başvurdu ve yapılan incelemeler sonucunda gırtlak bölgesinde  bir kitle tespit edildi. Bunun sonucunda o bölgeden parça alınarak incelendi ve kötü huylu gelmesi üzerine kapsamlı bir ameliyat gerektiğine karar verildi. Prof. Dr. K. Murat Özcan, Doç. Dr. Güven Yıldırım ve tüm KBB ekibi olarak tedavisi planlandı. Yaklaşık sekiz saatlik bir ameliyat sonrasında gırtlak tamamen alındı. Tümörlü dokusu ve yayılma ihtimali olan lenf dokusu temizlendi. Şu anda hastamızın yoğun bakımda tedavisi devam etmekte ve sağlığı iyi durumdadır.

Ortak kullanım protokolü imzalanması sonrasında Giresun İlinde daha önce yapılamayan ameliyatlar gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin tecrübeli akademik kadrosunun  Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi ekibi ve imkanları ile birleşmesi sonucu hem KBB branşında hem de diğer  birçok branşlarda daha önce  Giresun’da yapılamayan ameliyatlar başarıyla gerçekleştirilmektedir. Bu sayede Giresun halkının sağlık hizmeti almak için il dışına gitmesine ihtiyaç kalmamaktadır. Amacımız hem Giresun hem de komşu illerde yaşayan halkımızın her türlü sağlık hizmetine Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ulaşabilmeleridir.

Hızlı Erişim