GRÜ Tıp Fakültesinden 1. Giresun Multidisipliner FTR Günleri Kapsamında “Yenidoğan Brakial Pleksus Yaralanmaları” Sempozyumu

20 Haziran 2019 Perşembe

Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı tarafından düzenlenen “1. Giresun Multidisipliner FTR Günleri” kapsamında “Yenidoğan Brakial Pleksus Yaralanmaları” konulu sempozyum 16 Haziran 2019 tarihinde Giresun ili ve çevre illerden gelen katılımcılar eşliğinde gerçekleştirildi.

Giresun Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Yılmaz Can’ın katılımlarıyla, üniversitemiz Güre Yerleşkesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Canan Çelik’in açılış konuşmasıyla devam etti. Prof. Dr. Canan Çelik, Giresun ilinde spesifik konuların ele alındığı multidisipliner bilimsel toplantıların önemine dikkat çekerek, sempozyumun düzenlenmesinde emeği geçen hocalarımıza ve katılımcılara teşekkür etti.

Programda daha sonra söz alan Sayın Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Yılmaz Can, Tıp Fakültesi’nin ve Giresun halkına verilen sağlık hizmetinin önemine vurgu yaparak, bu tür akademik toplantıların üniversitemizin gelişimine büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından programa Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesinin değerli akademisyenleri tarafından öğleden önce “Brakial pleksus temel bilgiler” ve “ Yenidoğan brakial pleksus yaralanmalarına yaklaşım ve koruyucu hekimlik” adı altında iki oturumla devam edildi. Üniversitemiz Tıp Fakültesi öğrencileri, Asya Hazal Öztürk ve arkadaşlarının Fuaye salonunda sunduğu mini konser eşliğinde öğle arası verildi. Öğleden sonraki program, “Yenidoğan brakial pleksus yaralanmaları tanısında yapılması gerekenler ve ayırıcı tanı” ve “Yenidoğan brakial pleksus yaralanmalarında tedavi” başlığı altındaki iki oturumla devam etti. “Söz gençlerde” başlıklı son oturumda, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize söz verilerek, İntörn Dr. Çağla Uzman ve Arş.Gör. Dr. Elif Uysal’ın başarılı sunumları ile sempozyum sona erdi. Sunumlarını gerçekleştiren ve oturum başkanlığı yapan hocalarımız, araştırma görevlileri ve intörn doktorlara, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can ve Dekanımız Prof. Dr. Canan Çelik tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.

Hızlı Erişim