Halk Sağlı ABD 2018-2019 Dönem VI Saha Faaliyetleri

17 Haziran 2019 Pazartesi

  1. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı içinde Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Dönem VI Halk Sağlığı stajının eğitim faaliyetlerinden biri olan, Merkez TSM çevre sağlığı birimi tarafından yapılan su sanitasyon çalışmalarının izlemi için, Giresun Merkez Okçu ve Sarvan Köylerine eğitim gezisi yapılmıştır. Köylerin kullanım suyunun kaynağı, kaptajı, deposu ve izlem noktası yerinde incelenerek öğrencilere uygulamalı olarak bakiye klor ölçümü anlatılmış ve su kaynaklı salgın durumunda incelemenin nasıl olacağı yerinde gösterilmiştir. Ayrıca Okçu Köy okulu ziyaret edilerek okulun hijyen durumu ve verilen sağlık eğitimleri değerlendirilmiştir.

  1. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı içinde Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Dönem VI Halk Sağlığı stajının eğitim faaliyetlerinden biri olan, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında bir fındık fabrikası (Yavuzkan Gıda) ve Pelet (Bioak Pelet) fabrika ziyaretleri yapılıp iş kazası ve meslek hastalıkları riskleri yönünden değerlendirmeler yapılmıştır.
 
 
  1. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı içinde Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Dönem VI Halk Sağlığı stajının eğitim faaliyetlerinden biri olan, toplumda sağlık açısından dezavantajlı grupları tanımak ve sağlık eğitimi vermek için Giresun Özel Eğitim Okulunda velilere “sağlıklı beslenme, hijyen, kronik hastalıklar ve önlenmesi, bulaşıcı hastalıklar ve aşının önemi, ev kazaları” konularında eğitim faaliyeti gerçekleştirilmiştir.

Hızlı Erişim