TURKMSIC Topluluğu Ziyareti

14 Mart 2019 Perşembe

Giresun Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği (TURKMSIC Topluluğu) Akademik Danışmanı Dr.Öğr.Üyesi Şebnem ALANYA TOSUN ve Topluluk Başkanı Dilara YILMAZ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı’ndan sorumlu Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Canan ÇELİK’i makamında ziyaret ederek, topluluk tarafından 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı ilk yarısında gerçekleştirilen etkinliklerin raporunu sundular.

6 aylık dönemde gerçekleştirilen Meme Kanseri, Prostat Kanseri, Diabetes Mellitus Hastalığı farkındalık etkinlikleri ile Giresun halkını sık karşılaşılan ve erken tanı konulduğunda tedavisi mümkün olan hastalıklara karşı bilinçlendirmeyi hedeflediklerini; İşaret Dili Eğitimi, Sütur Atma Becerisi gibi tıp eğitimi kolu etkinlikleriyle ise tıp fakültesi öğrencilerini geleceğe sağlam hazırlamayı amaçladıklarını ilettiler. Hayvan Hakları, Çocuk Hakları gibi toplumsal konularda da etkinlikler düzenleyerek kişileri yasalara uymaya ve merhametli olmaya davet ettiklerini anlattılar. Bu çalışmaların raporlarını Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Canan ÇELİK’e sözlü ve yazılı olarak bildirdiler.

Ardından gelecek 6 ayda planlanan çeşitli farkındalık çalışmaları ve etkinlik planları konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Sayın Dekan’ımız Prof. Dr. Canan ÇELİK, Tıp Fakültesi öğrencilerinin sosyal etkinliklerde de yer alarak kişisel gelişimlerine katkıda bulunmaları temennisinde bulundu.

Hızlı Erişim