Dekanın Mesajı

Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi kurulduğu 27 Mayıs 2007 tarihinden günümüze büyük bir gelişme sağlamıştır. Eğitim-öğretim, vermiş olduğumuz sağlık hizmetleri ve yapmış olduğumuz bilimsel araştırmalarla ulusal ve uluslararası alanda daha saygın bir konuma ulaşacağımıza şüphemiz yoktur.

Bilgi ve birikimi olan deneyimli öğretim üyesi, uzman, araştırma görevlisi kadromuzla ve her yıl aramıza katılan yeni öğrenci ve öğretim elemanlarımızla birlikte büyümeye, bilgi ve hizmet üretmeye, multidisipliner yaklaşımı benimseyen, her alanda ulusal ve uluslararası düzeyde önde gelen bir tıp fakültesi olmak vizyonumuzla devam ediyoruz.

Tıp Fakültesi olarak sahip olduğumuz GRÜ Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve GRÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanemizle daha kaliteli bir eğitim ve sağlık hizmeti sunma imkânına sahibiz. Hastanelerimizde doğru, hızlı tanı ve tedavi için teknolojinin tüm imkanlarından yaralanmaya çalışmaktayız. Evrensel etik ve insani değerlere bağlı, kanıta dayalı ve kaliteli sağlık hizmeti sunabilen, bir tıp fakültesi olma misyonumuzu gerçekleştirmek için sizlerin destek ve işbirliğinin hayati öneme sahip olduğuna inanıyoruz.

Sevgili Öğrenciler, Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni tercih ettiğiniz için teşekkür eder, buraya gelirken göstermiş olduğunuz başarıdan dolayı sizleri kutluyoruz. Bu başarınızın tıp eğitiminiz boyunca devam etmesi için sizlerin yanında olacağımızı bilmenizi isteriz. Fakültemizin eğitim-öğretim müfredatının güncel Tıp Eğitimi Ulusal Çekirdek Eğitim Programına olan uyumu sizlerin ulusal düzeyde temel bilgi ve beceriye sahip hekimler olarak yetişmenize katkı sunacaktır. Fakültemizi birlikte daha iyiye ve güzele taşıma azim ve karalılığına sahibiz. Unutmayınız, sizin varlığınız bize güç vermektedir.

Fakültemizin bu güne gelmesinde emeği olan tüm hocalarımıza, çalışanlarımıza teşekkür eder, hepinize başarılı ve sağlıklı bir yıl dilerim.
 
Prof. Dr. Erdal Ağar