Dekanın Mesajı

 
Sevgili Öğrenciler,
 
Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi güçlü ve tarihsel bir kurum olmak üzere yola çıkmıştır. 27 Mayıs 2007 yılında kurulmuş ve 2008-2009 öğretim yılında ilk öğrencilerini almıştır.  Yılların bilgi, deneyim ve insan gücü birikimi ile Tıp Fakültemiz her geçen gün biraz daha olgunlaşacak, sizlerden alacağımız şevk ve heyecan ile hem tıp camiasında, hem akademik camiada üst sıralarda yerini alacaktır.
Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin hızla sayıları artan öğretim üyeleri, sizleri mükemmeliyet düzeyine ulaştıracak eğitimi vermek için çeşitli araştırma yeteneklerine ve klinik becerilere sahip kişilerden seçilmektedir. Tümü, tam zamanlı olarak Tıp Fakültesi’nde çalışmaktadır. Hedefimiz, sizlere sıcak bir aile ortamı yaratmaktır. Öğretim üyelerimiz yoğun bir eğitimden geçmiş olup, sizlere en iyi tıp eğitimini vermek için hizmet içi eğitim çalışmalarına devam etmektedir. Şuna emin olunuz ki buradan mezun olduğunuzda sadece bir diploma ile değil, her türlü bilgi ile yüklenmiş bir gemi olarak limandan ayrılacaksınız.
Eğitim ve Müfredat Komisyonumuz, gayretli ve etkin bir çalışma sonucunda, sizlere heyecan verici, keyifli bir program hazırlamışlardır. Müfredatımızın en yenilikçi yanlarından biri geleceğin hekimleri ile ilgili vizyonumuzun bir yansıması olan, tıbbi bilişim derslerinin ilk iki yılda programımızda (biyoistatistik, enformatik gibi) bulunmasıdır. Tıp disiplinleri teorik ve pratik dersler olmak üzere bütünleşmiş bir şekilde programda yerini almaktadır. Dersler, mesleki ve klinik beceriler ile desteklenerek zenginleştirilmiş ve sizlerin ilk günden itibaren doktorluk mesleğinin pratik uygulamaları konusunda deneyim edinmeniz yönünde planlanmıştır. Bu amaçla, simüle hasta uygulamaları mesleki ve klinik becerilerinizi geliştirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca, araştırma metodolojisi, etik ve insani bilimler gibi derslerle program zenginleştirilmiştir. Tıbbi bir problemi çözmeye çalışırken, düşünme, sorgulama ve araştırma yeteneğinizi teşvik edecek olan interaktif modüller de programımızda yer alacaktır.
Giresun Üniversitesi ile Giresun İlindeki Kamu Hastaneleri arasında ortak kullanım protokolü imzalanmış olup, 01 Ocak 2017 tarihinden itibaren Prof.Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile birlikte öğrencilerimize pratik anlamda daha zengin ve kapsamlı bir eğitim-öğretim sunulmaktadır. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı sonunda ilk ve 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı sonunda ikinci mezunlarımızı, genç hekimler olarak uğurlamanın gururunu yaşıyoruz. Hepinize başarılı ve keyifli bir öğrencilik dönemi dilerim. Eğitim yolculuğuna hoş geldiniz.
                                                                                                                                                                                                                  Prof. Dr. Canan Çelik