Tıbbiyeliler Topluluğu

 

Tıbbiyeliler Topluluğu Hijyen ve Arkadaşım Doktor Etkinliği düzenledi. Etkinlik Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Şahin DİREKEL ve Esra Esma HAKİKATOĞLU koordinatörlüğünde fakülte öğrencilerinin katılımıyla Giresun merkeze bağlı 75. Yıl Anaokulu’nda gerçekleşti. Beyaz önlük korkusunu yenmek ve hijyen konularında bilgilendirme yapak amacıyla düzenlenen etkinlik çok verimli geçti.

Topluluk öğrencileri: “Bizleri heyecanla bekleyen minik kalplerle buluştuk. Anaokulunda 3-6 yaş grubu öğrencilerden oluşan miniklere eğlenceli El Hijyeni ve Diş fırçalama Eğitimi sunumunu Esra HAKİKATOĞLU arkadaşımız gerçekleştirdi. Ardından sınıflara gruplar halinde dağılarak minik dostlarımızla küçük oyunlar oynayarak, onlara bizi hatırlamalarını sağlayacak küçük hediyeler verdik. Hekim adayı olan abla ve ağabeyleri ile keyifli vakit geçiren dostlarımız bizlere hayallerinden bahsettiler.

Gerek altyapısı, gerekse öğretmen kadrosuyla çok güzel bir okul olan 75. Yıl Anaokulu’na, bizlere göstermiş oldukları misafirperverlikleri ve samimi davranışlarıyla başta Müdür vekili Sayın Gökşen AKKUŞ olmak üzere, öğretmenlerimize ve tüm çalışanlarına çok teşekkür ederiz.” şeklinde belirterek etkinliği değerlendirdiler

 

Üniversitemiz Tıbbiyeliler Topluluğu, Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. ŞAHİN DİREKEL koordinatörlüğünde,  Giresun merkeze bağlı Yağmurca Köyü İlkokulunda Hijyen Eğitim Programı gerçekleştirdi.

Giresun Üniversitesi Tıbbiyeliler Topluluğu olarak Tıp Fakültesi öğrencilerimizden oluşan bir ekip Yağmurca Köyü İlkokulunda geleceğimizin teminatı küçüklerimize el ağız ve genel hijyen eğitimi verdiler. Etkinlik için Topluluk Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Şahin DİREKEL ve Diş Hekimi Gülnare ÖZTÜRK'ten eğitim alan öğrencilerimiz anaokulu ve her bir ilkokul sınıfına özgü hijyen ve genel kişisel bakım kurallarını anlatan video, oyun ve sunumdan oluşan etkinlik faaliyetini gerçekleştirdiler.  Ayrıca her öğrenciye diş macunu, fırçası ve küçük hediyeler dağıttılar. Topluluk Akademik danışmanı bu faaliyette katkısı bulunan herkese teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin toplumda yaşayan bireylerin küçük yaşta bilinçlendirilerek gelecek nesillerin daha sağlıklı olmasında büyük katkı sağlayacağını belirtti .

 

Giresun Üniversitesi Tıbbiyeliler Topluluğu, 19 Kasım 2015 tarihinde Samsun’da hunharca katledilen Dr. Aynur DAĞDEMİR’i anmak ve ülkemizde sağlık çalışanlarına karşı tırmanan şiddeti protesto etmek için bugün (26.11.2015), saat 12.00’de Tıp Fakültesi Dekanlığı önünden başlattıkları sessiz protesto yürüyüşü yaptılar.

“Sağlıkta Şiddete Hayır!” sloganıyla Gazi Caddesi boyunca gerçekleştirilen sessiz yürüyüşe; Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Canan ÇELİK, Tıpbiyeliler Topluğu Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Şahin DİREKEL,Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri ve Doktor adaylarımız Tıp Fakültesi öğrencileri katıldılar. Atapark’ta bir dakikalık saygı duruşunun ardından Tıbbiyeliler Topluluğu Başkanı Tıp Fakültesi Öğrencisi Aykut EKİZ tarafından okunan basın bildirisinin ardından protesto yürüyüşü sona erdi.

Yapılan basın açıklamasında; “Giresun Üniversitesi Tıbbiyeliler Topluluğu ve Sağlık çalışanları olarak bugün sağlık çalışanlarına yönelik şiddet ve katliamları kınamak ve toplum duyarlılığını artırmak amacıyla burada toplanmış bulunuyoruz. Daha Dr. Kamil Furtun’un katledilmesinin üzerinden 6 ay, Dr. Abdullah Biroğul’un Diyarbakır’da bölücü terör örgütü mensuplarınca alçakça katledilmesinin üzerinden 3 ay geçmemişken, acılarımız tazeyken, geçtiğimz hafta Samsun’da Dr. Aynur Dağdemir, hayattan, ailesinden, sevdiklerinden ve mesleğinden bir katil tarafından koparılmıştır. Dr. Dağdemir’in ayrıca; bir anne ve kadın olması sebebiyle bir değil 2 cinayet işlenmiş olup, bu durumun vehametini daha da artırmıştır. Bu menfur hadise bizleri ziyadesiyle üzmüş, yarlamıştır.

Her defasında lanetlediğimiz, bu son olsun dediğimiz facialar ne yazık ki kendini yenilemeyi becermiştir. Oldulça yoğun ve uzun bir eğitim sürecinin ardından; Milletimize hizmet adına iş başı yapan, insanların sağlığını her koşulda korumayı görev addeden hekimlerimizin fiziksel ve sözlü şiddete maruz kalmadığı gün mumla aranır olmuştur. Yine de hekimler ve hekim adayları olarak bizler korkmuyoruz. Ancak bu şiddet sarmalının her geçen gün çok daha vahim boyutlara ulaşmasından ve daha da kötüsü meşru görülmesinden endişe ve derin bir üzüntü duymaktayız. Bu bağlamda yetkililer sağlık çalışanlarını koruyan önlemleri almalıdır. Sağlık çalışanları kendi can güvenliğinden; gerek sözlü gerek fiziksel şiddete maruz kalmayacağından emin olmalıdır. Bu hassas konuda görevli ve sorumlu olanlar görevlerini eksiksiz yerine getirmelidirler.

Dr. Aynur Dağdemir’in şahsında; tüm hayatını kaybeden meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm sağlık camiasına başsağlığı ve sabır diler, bu elim olayların bir daha yaşanmamasını dileriz.”

Akademik danışmanlığını Yrd. Doç. Dr. Şahin DİREKEL’in yaptığı Giresun Üniversitesi Tıbbiyeliler Topluluğu 31 Mayıs 2015 tarihinde Giresun Kümbet yaylasına bir gezi ve piknik düzenledi. Tıp Fakültesi öğrencilerimizin katıldığı etkinlikte öğrencilerimiz temiz havada doyasıya eğlenerek güzel bir piknik yaptılar. Tıbbiyeliler Topluluğu olarak gelecek Eğitim Öğretim yılında daha güzel etkinlikler yapmayı planladıklarını bildirdiler.

GRÜ Tıbbiyeliler Topluluğu tarafından düzenlenecek olan ve Üsküdar Ünv. öğretim üyesi Prof. Dr. Sinan CANAN'ın konuşmacı olarak katılacağı "Neden Bir Beynimiz Var ?" başlıklı konferans, 31 Mayıs 2016 Salı günü saat 13:30'da, Güre Yerleşkesi Sosyal Tesisler Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.

Etkinlik haberimizi görmek için lütfen TIKLAYINIZ.

Akademik danışmanlığını Yrd. Doç. Dr. Şahin DİREKEL’in yaptığı Giresun Üniversitesi Tıbbiyeliler Topluluğu 21 Mayıs 2016 tarihinde geleneksel hale gelen Giresun Kümbet yaylasına 2. bir gezi ve piknik düzenledi. Tıp Fakültesi öğrencilerimizin katıldığı etkinlikte öğrencilerimiz temiz havada doyasıya eğlenerek güzel bir piknik yaptılar.

Topluluk Başkanı: Aykut EKİZ

İçerik hazırlanmaktadır.

İçerik hazırlanmaktadır.